শনি দেৱক সুখী কৰিবলৈ শনিবাৰে এই মন্ত্ৰ জপ কৰক, শনি হৈ যাব শান্ত

Shani Dev Puja Mantra

 শনি দেৱক সুখী কৰিবলৈ শনিবাৰে এই মন্ত্ৰ জপ কৰক, শনি হৈ যাব শান্ত

Shani Dev Mantra puja


শনি দেৱ মন্ত্ৰঃ শনি দোষৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ বা শনিৰ সদে সতী আৰু ধৈয়াৰ প্ৰভাৱ কম কৰিবলৈ শনিবাৰে কিছু মন্ত্ৰ জপ কৰক। এই মন্ত্ৰবোৰৰ প্ৰভাৱত শনি শান্ত হৈ আশীৰ্বাদৰ বৰষুণ কৰে।

শনিৱৰ শনি দেৱ পূজা মন্ত্ৰঃ প্ৰতিজন ব্যক্তিয়ে শনিৰ ক্ৰোধ আৰু অশুভ দৃষ্টিৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব বিচাৰে। জ্যোতিষত য'ত শনিক নিষ্ঠুৰ গ্ৰহ হিচাপে দেখা যায়, আনহাতে শনি দেৱক ন্যায়পৰায়ণ দেৱতা বুলিও কোৱা হয়। কাৰণ তেওঁলোকে নিজৰ কৰ্ম অনুযায়ী নিজৰ ভক্তক শুভ আৰু অশুভ ফল দিয়ে। জীৱনত সুখ, সমৃদ্ধি আৰু শান্তি পাবলৈ হ’লে শনি দেৱৰ পূজা শনিবাৰে কৰিব লাগিব। কোৱা হয় যে শনি দেৱৰ আশীৰ্বাদ পোৱা ভক্তসকল ৰঙেৰেও ৰজা হৈ যায় আৰু তেওঁৰ জীৱনৰ সকলো দুখ-দুখ নাইকিয়া হৈ যায়।

শনি দেৱক সুখী কৰি ৰাখিবলৈ কিছুমান বিশেষ মন্ত্ৰ কোৱা হৈছে। শনিবাৰে এই মন্ত্ৰ জপ কৰি শনি ৰাশিফলত শান্ত হৈ পৰে আৰু শনিৰ ডেৰ ডেৰ বছৰৰ প্ৰভাৱ কমি যায়। লগতে ভক্তিৰে এই মন্ত্ৰ জপ কৰা ভক্তসকল। শনি দেৱে তেওঁৰ ওপৰত আশীৰ্বাদ বৰষুণ কৰে।

শনি দেৱক সুখী কৰি ৰাখিবলৈ এই মন্ত্ৰ জপ কৰক

শনি বিজ মন্ত্ৰ - ওম প্ৰাণ প্ৰাণ প্ৰাণ স: শনৈশচৰায় নম।

সাধাৰণ মন্ত্ৰ - ওম শন শনৈশ্চৰায় নম।

শনি মহামন্ত্ৰ - ওম নীলাঞ্জন সমভাষণ ৰবিপুত্ৰ যমগ্ৰজম। ছয়মৰ্তন্দ সম্ভুতম আৰু নমামী শনৈশচৰাম ॥

  শনিৰ বৈদিক মন্ত্ৰ - ওম শন্নোদেৱীৰ-ভিষ্ঠায় 'আপো ভৱন্তু পীতায়ে শন্যয়ৰ্ভিষ্ট্ৰবন্তুনা'।

শনি গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ - ওম ভাগভয় বিদমহাই মৃত্যু ৰূপায় ধীমাহী তন্নো শনি: প্ৰচোদয়ত।

তান্ত্ৰিক শনি মন্ত্ৰ - ওম প্ৰাণ প্ৰাণ প্ৰাণ স: শনৈশচৰায় নম।

শনি দোষ নিবৰণ মন্ত্ৰ - ওম ত্ৰয়ম্বকম যজামাহে সুগন্ধিম পুষ্টিৱৰ্ধনম। উৰ্ৱৰুক মিভ বন্ধন মৃত্যৰমুখীয়া মা মৃত্যুত। ওম শন শনৈশচৰায় নম।

  এই পদ্ধতিৰে মন্ত্ৰ জপ কৰক

শনিবাৰে পুৱা সোনকালে সাৰ পাই গা ধুই পৰিষ্কাৰ ক’লা কাপোৰ পিন্ধিব। ইয়াৰ লগতে ক’লা ৰঙৰ দৰে ৰঙৰ কাপোৰ যেনে বেঙুনীয়া, ধূসৰ বা ধূসৰ ৰঙৰ কাপোৰ পিন্ধিব লাগে। আপুনি যিকোনো শনি মন্দিৰলৈ গৈ শনি দেৱক পূজা কৰি নীলা ৰঙৰ ফুল আগবঢ়ায়। কুশৰ আসনত বহি এই মন্ত্ৰ জপ কৰক। ইয়াৰ ফলত শনি দেৱে শান্তি লাভ কৰে আৰু জীৱনত সুখ আৰু ধন-সম্পত্তি কঢ়িয়াই আনে।

Post a Comment

Previous Post Next Post

People Like