অক্টোবৰৰ পৰা ৫জি স্মাৰ্টফোনত ছুপাৰফাষ্ট স্পীডত চলিছে ইণ্টাৰনেট, কলিংও পূৰ্বতকৈ ভাল আৰু স্পষ্ট হৈছেনে Internet will run at superfast speed on 5G Smartphones from October 1, calling will also be better and clearer than before!

Internet will run at superfast speed on 5G Smartphones from October 1, calling will also be better and clearer than before!

অক্টোবৰৰ পৰা ৫জি স্মাৰ্টফোনত ছুপাৰফাষ্ট স্পীডত চলিছে ইণ্টাৰনেট, কলিংও পূৰ্বতকৈ ভাল আৰু স্পষ্ট হৈছেনে

ভাৰতত 5G সেৱা আৰম্ভ হ’ল , এই সেৱা অহাৰ লগে লগে মানুহে কিছুমান ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন দেখিছে যাৰ বিষয়ে আমি আজি আপোনালোকক ক’বলৈ ওলাইছো।

5G সেৱা মুকলিৰ তাৰিখঃ ভাৰতত ১ অক্টোবৰৰ দিনটো এক অতি বিশেষ দিন কাৰণ সেই দিনটোৰ পৰা দেশবাসীৰ বাবে ৫জি সেৱা আৰম্ভ হ’ল । 5G সেৱাৰ বাবে অপেক্ষা বহুদিনৰ পৰা হৈ আছিল যিটো শেষ হ’বলৈ ওলাইছে, গতিকে আপোনালোকক কওঁ যে 5G সেৱা আৰম্ভ হোৱাৰ পিছত ভাৰতীয় স্মাৰ্টফোনৰ গ্ৰাহকে কিছুমান ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন দেখিবলৈ পাব। যদি আপুনি এই পৰিৱৰ্তনসমূহৰ বিষয়ে নাজানে, তেন্তে আজি আমি আপোনালোকক এই বিষয়ে ক’বলৈ ওলাইছো।

Internetৰ গতিত ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন দেখা যাব

যদি আপুনি 5G স্মাৰ্ট ফোন চলাই আছে, তেন্তে ১ অক্টোবৰৰ পিছত আপুনি ইণ্টাৰনেটৰ গতিৰ পৰিৱৰ্তন দেখিব পাৰিব। আচলতে 5G নেটৱৰ্কে 5G স্মাৰ্টফোনৰ সৈতে সৰ্বোত্তম কাম কৰে, গতিকে যেতিয়া আপুনি এই স্মাৰ্টফোনটোত আপোনাৰ সংযোগ ব্যৱহাৰ কৰিব তেতিয়া আপুনি হাই স্পীড ইণ্টাৰনেটৰ মানদণ্ড পাব। বৰ্তমান বহুবাৰ দেখা গৈছে যে বহু ঠাইত নেটৱৰ্ক অতি লেহেমীয়া হৈ পৰে, যাৰ বাবে ইণ্টাৰনেটৰ গতি বেয়া হয়, অৱশ্যে 5G সেৱা আৰম্ভ হোৱাৰ পিছত আপুনি এই ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন দেখিব আৰু আপুনি মিনিটৰ ভিতৰতে গধুৰ ফাইল ডাউনলোড কৰিব পাৰিব . এইটো এটা ডাঙৰ সুবিধা আৰু এই সন্দৰ্ভত ভাৰতীয়সকলৰ মাজত যথেষ্ট উৎসাহ আছে।

CALL কৰাটো ভাল হ’ব, Call Dropৰ পৰা মুক্তি পাব

যোৱা কেইবছৰমানৰ পৰা আপুনি নিশ্চয় উপলব্ধি কৰিছে যে যেতিয়া আপুনি কলত থাকে তেতিয়া বহুত হস্তক্ষেপ হয়, কেৱল এয়াই নহয়, বহুবাৰ কলটো ড্ৰপ হৈ যায় আৰু আপুনি আনকি নাজানে আৰু বাৰে বাৰে এনেকুৱা হয়। যদি কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ কলৰ সময়ত কলটো ড্ৰপ হয়, তেন্তে ই আপোনাৰ বাবে অসুবিধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে, এনে পৰিস্থিতিত, 5G সেৱা আৰম্ভ হোৱাৰ পিছত, যদি আপুনি এটা 5G স্মাৰ্টফোন চলায়, তেন্তে আপুনি সৰ্বোত্তম কলিং পোৱাৰ বহু সম্ভাৱনা আছে তাৰ পৰাও মুক্তি পোৱাৰ সকলো সম্ভাৱনা আছে। 5G সেৱা আৰম্ভ হোৱাৰ পিছত ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে এক নতুন আৰু মহান অভিজ্ঞতা আহিব।

Post a Comment

Previous Post Next Post

People Like