বাবা ভেংগাৰ ভৱিৎসতবাণী, ভাৰত লৈ আহিব ডাঙৰ সংকেত


                                              


বাবা ভেংগাৰ ভৱিৎসতবাণী ঃ বিশ্বজুৰি ভৱিষ্যদ্বাণীৰ বাবে বিখ্যাত বাবা ভাঙাৰ আন এক ভৱিষ্যদ্বাণী চৰ্চা চলি আছে। আচলতে বাবা ভেংগাই তেওঁৰ ভৱিষ্যদ্বাণীত কৈছিল যে এইবাৰ ভাৰতত ভয়াৱহ সংকট হ’ব পাৰে।

 বুলগেৰিয়াৰ ৰহস্যময়ী মহিলা বাবা ভেংগাই বিশ্বক লৈ বহু ভৱিষ্যদ্বাণী কৰিছে আৰু তাৰে বহুখিনি শুদ্ধ বুলি প্ৰমাণিত হৈছে। বাবা ভেংগাই কৰা আন এক ভৱিষ্যদ্বাণী আজিকালি চৰ্চাত আছে। আচলতে বাবা ভেংগাই কৈছিল যে এই বছৰ ভাৰতলৈ এক গুৰুতৰ সংকট আহিব। এই সংকট দুৰ্ভিক্ষ বা অনাহাৰৰ ৰূপত আহিব পাৰে। যদিও বাবা ভেঙাৰ প্ৰতিটো ভৱিষ্যদ্বাণী যে সত্য হোৱা নাই, কিন্তু এই ভৱিষ্যদ্বাণীই নিশ্চিতভাৱে ভাৰতীয়সকলৰ চিন্তা বৃদ্ধি কৰিছে।

বাবা ভেংগাই ভৱিষ্যদ্বাণী কৰিছিল যে ২০২২ চনত ভাৰতত দুৰ্ভিক্ষ বা খৰাংৰ দৰে দুৰ্যোগ হ’ব পাৰে। বাবা ভেংগাই কৈছিল যে ২০২২ চনত ভাৰতত ফৰিঙৰ আক্ৰমণ হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত ভাৰতত বৃহৎ পৰিসৰত শস্য ধ্বংস হ’ব আৰু দুৰ্ভিক্ষৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। লক্ষণীয় যে বাবা ভেংগাই ২০২২ চনত অষ্ট্ৰেলিয়াত দুৰ্যোগৰ ভৱিষ্যদ্বাণী কৰিছিল আৰু চলিত বৰ্ষৰ জুলাই মাহত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বহু অঞ্চলত বানপানীৰ সৃষ্টি হোৱাৰ সময়ত সেই কথা সঁচা প্ৰমাণিত হৈছিল।

ইয়াৰ উপৰিও বাবা ভেঙাই লগতে কয় যে ২০২২ চনত বহু ঠাইত পানীৰ সমস্যা হ’ব। এই কথাও সত্য বুলি প্ৰমাণিত হৈছে কাৰণ এই বছৰ ইটালীৰ পৰ্তুগালৰ বহু চহৰত প্ৰচণ্ড তাপৰ বাবে দুৰ্ভিক্ষৰ দৰে পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হৈছিল আৰু পানীৰ ব্যাপক নাটনি হৈছিল।

বাবা ভেঙাৰ বহু ভৱিষ্যদ্বাণী সত্য প্ৰমাণিত হোৱা নাই। বাবা ভেংগাই কয় যে ২০১৬ চনত ইউৰোপত এক বৃহৎ যুদ্ধ হ’ব আৰু ই সমগ্ৰ মহাদেশখন ধ্বংস কৰিব পাৰে। কিন্তু বাবা ভেঙাৰ এই ভৱিষ্যদ্বাণী সত্য বুলি প্ৰমাণিত নহ’ল। ইয়াৰ উপৰিও বাবা ভেংগাই লগতে কয় যে ২০১০ চনৰ পৰা ২০১৪ চনৰ ভিতৰত বিশ্বত এক বৃহৎ পাৰমাণৱিক যুদ্ধ হ’ব, যাৰ ফলত বিশ্বৰ এক বৃহৎ অংশ শেষ হ’ব, কিন্তু এই ভৱিষ্যদ্বাণীও ভুল বুলি প্ৰমাণিত হ’ল।

বাবা ভেংগা কোন আছিল?

১৯১১ চনত বুলগেৰিয়াত জন্মগ্ৰহণ কৰা বাবা ভেংগাৰ ভৱিষ্যদ্বাণীৰ বাবে তেওঁ বাতৰিৰ শিৰোনাম দখল কৰিছে। মাত্ৰ ১২ বছৰ বয়সত তাইৰ দুই চকু দুটা দুৰ্ঘটনাত হেৰাই গৈছিল। তাই চকুৰে দেখা নাপায় যদিও ভৱিষ্যত চোৱাৰ ক্ষমতা আছে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। ১৯৯৬ চনত বাবা ভেঙাৰ মৃত্যু হয়।



Post a Comment

Previous Post Next Post

People Like