আমাৰ মুখত কিয় ক’লা দাগ আৰু বগা ডাগ গঠন হয়, এনে হোৱাৰ ৫টা কাৰণ জানি লওক

Causes Of Pigmentation:

আমাৰ মুখত কিয় ক’লা দাগ আৰু বগা ডাগ গঠন হয়, এনে হোৱাৰ ৫টা কাৰণ জানি লওক

Causes Of Pigmentation: পুষ্টিবিদ পূজা মাখিজাই তেওঁৰ শেহতীয়া ইনষ্টাগ্ৰাম পোষ্টত পাঁচটা কাৰণ দিছে যে পিগমেণ্টেচনৰ সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পোৱাটো কঠিন।

ৰং: ছালৰ ৰং কি? ই মূলতঃ আপোনাৰ ছালৰ ৰং। পিগমেণ্টেচন মেলানিনৰ পৰিমাণৰ দ্বাৰা নিৰ্ণয় কৰা হয়, যিটো এটা প্ৰাকৃতিক ৰং যিয়ে ছাল, চুলি আৰু চকুক ৰং দিয়ে। ছালৰ ৰং অসমান হোৱা (বা হাইপাৰপিগমেণ্টেচন) এটা সাধাৰণ অভিযোগ। পুষ্টিবিদ পূজা মাখিজাই তেওঁৰ শেহতীয়া ইনষ্টাগ্ৰাম পোষ্টত পাঁচটা কাৰণ দাঙি ধৰিছে যে মানুহে পিগমেণ্টেচনৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। পুষ্টিকৰ উপাদানৰ পৰা আৰম্ভ কৰি টোপনিৰ চক্ৰলৈকে সকলো বস্তুৱে ছালৰ ৰংকৰণত প্ৰভাৱ পেলায়।

১/ হৰম’নৰ বিকাৰ

পূজা মাখিজাই হৰম’নৰ ভাৰসাম্যহীনতাক অসমান ৰং হোৱাৰ আঁৰৰ এক নম্বৰ কাৰণ বুলি গণ্য কৰে। "ইষ্ট্ৰজেন আৰু প্ৰজেষ্টেৰনে সূৰ্য্যৰ সংস্পৰ্শলৈ আহিলে মেলানিনৰ অতিৰিক্ত উৎপাদনক উদ্দীপিত কৰে।"

এই ভিটামিনৰ অভাৱৰ লক্ষণসমূহ কেনেকৈ চিনিব পাৰি, শৰীৰৰ এই অংগবোৰত চকু ৰাখিব পাৰি আৰু এইবোৰ খাদ্য খাব পাৰি

২/ পানীলগা

আমি আমাৰ পানী গ্ৰহণক আওকাণ কৰাৰ প্ৰৱণতা ৰাখোঁ, কিন্তু আপুনি জানেনে যে ডিহাইড্ৰেচনে হাইপাৰপিগমেণ্টেচন আৰু বেয়া কৰে? সেয়ে প্ৰতিদিনে "২-৩ লিটাৰ পানী খাব লাগে" ।

৩/ প্ৰটিন

যদি আপোনাৰ খাদ্যত পৰ্যাপ্ত পৰিমাণৰ প্ৰটিন নাথাকে, যিয়ে ছালৰ পুনৰুত্পাদন আৰু কোষ সলনি কৰাত সহায় কৰে, তেন্তে আপুনি ৰং সৃষ্টিৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব। পূজা মাখিজাই কৈছে, "তিনিও আহাৰত প্ৰটিন সেৱন কৰক।"

৪/ ভালকৈ টোপনি যোৱা

গভীৰ টোপনিত আপোনাৰ শৰীৰটো মেৰামতি হয়, গতিকে প্ৰতিদিনে ৭-৮ ঘণ্টা টোপনি লওক। শুই থকা আৰু সাৰ পোৱাৰ সময় একেই ৰাখক।

ছালত হলুদ লগালে কি হয়? জানি লওক কিয় মানুহে মুখত লগাবলৈ আগ্ৰহী

৫/ পুষ্টিকৰ উপাদান

ছালৰ ৰং হোৱাটো এটা লক্ষণ যে আপোনাৰ শৰীৰে সঠিক পৰিমাণৰ মাইক্ৰ’নিউট্ৰিয়েণ্ট লাভ কৰা নাই কাৰণ ছালৰ বিষমুক্তকৰণৰ বাবে ভিটামিন আৰু খনিজ পদাৰ্থ অতি প্ৰয়োজনীয়। পুষ্টি বিশেষজ্ঞসকলে প্ৰতিদিনে এগিলাচ শাক-পাচলিৰ ৰস সেৱন কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়ে।

সেয়া নহয়, কেপচনত শাক-পাচলিৰ ৰসৰ ৰেচিপি শ্বেয়াৰ কৰিছে পুষ্টিবিদ পূজা মাখিজাই। “যিকোনো তিনিটা (বা তাতকৈ অধিক) বেলেগ বেলেগ ৰঙৰ শাক-পাচলি ব্লেণ্ডাৰত অলপ পানী দি মিহলাই লওক। চেকি লওক, ৫০ শতাংশ আঁহ ঢালি দিয়ক (বা চেকি নিদিব) গিলাচটোত পুনৰ ঢালি দিয়ক, চূণৰ ৰস অলপ দিয়ক আৰু লগে লগে গিলি পেলাওক।"

আপোনাৰ যদি এনে হৈছে তেন্তে আজিয়েই খবৰ কৰক পাওক অনলাইন পৰামৰ্শ ৭০০২২৩৪৭৩১

Post a Comment

Previous Post Next Post

People Like