চাণক্য নীতিঃ পুৰুষৰ এই গুণবোৰে নাৰীক আকৰ্ষণ কৰে, হৃদয় দিবলৈ বাধ্য হয়

চাণক্য নীতিঃ পুৰুষৰ এই গুণবোৰে নাৰীক আকৰ্ষণ কৰে, হৃদয় দিবলৈ বাধ্য হয়




চাণক্য নীতিঃ চাণক্যৰ মতে কিছুমান পুৰুষৰ এনে অভ্যাস থাকে, যিটো মহিলাসকলে খুব ভাল পায়। এনে পুৰুষৰ প্ৰতি নাৰী সহজেই আকৰ্ষিত হয়। এই অভ্যাসবোৰৰ বিষয়ে জানো আহক।

চাণক্যৰ মতে পুৰুষৰ ব্যক্তিত্বৰ লগত জড়িত এইবোৰ কথা নাৰীসকলে ইমানেই ভাল পায় যে সেইবোৰৰ ওপৰত তেওঁলোকৰ মন হেৰুৱাই পেলায়। আনহাতে এই অভ্যাস নথকা আন পুৰুষৰ মনত এনে জনপ্ৰিয় পুৰুষৰ প্ৰতি ঈৰ্ষা হয়। কাৰণ, সেই অভ্যাসবোৰ কি কি যাৰ ওপৰত নাৰী পৰে, আহক আমি এই খবৰটোৰ জৰিয়তে কওঁ।

সন্মান কৰা

আনক সন্মান দিব জনা পুৰুষ আচাৰ্য্য চাণক্যৰ মতে নাৰী স্বাভাৱিকতে তেওঁৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হয়। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বা বিবাহিত জীৱনত পুৰুষে যদি কাকো সন্মান নকৰে আৰু আনক আঘাত দিয়ে তেন্তে এনে লোকৰ সম্পৰ্ক প্ৰায়ে ভাঙি যায়। যিসকলে নাৰীক মনোযোগ দিয়ে, তেওঁলোকৰ বিবাহিত জীৱন আৰু প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক কেতিয়াও বিফল নহয়।

বিশ্বাস ৰাখক

আচাৰ্য্য চাণক্যই কৈছে, এগৰাকী নাৰীৰ গোপন কথা জানিও যদি কোনো পুৰুষে তাইক কেৱল নিজৰ মাজতে আৱদ্ধ কৰি ৰাখে আৰু কাৰো লগত কথা নাপাতে। এনে পুৰুষৰ প্ৰতি নাৰী তৎক্ষণাত আকৰ্ষিত হয়। ইয়াৰ লগতে যদি পুৰুষে প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত নাৰীৰ ওপৰত কোনো বাধা আৰোপ নকৰে। তেওঁলোকক নিজৰ ধৰণেৰে জীৱন যাপনৰ স্বাধীনতা দিয়ক, তেওঁলোকৰ সম্পৰ্ক কেতিয়াও নষ্ট নহয়।

মহিলাসকলক নিৰাপদ অনুভৱ কৰাওক

যেতিয়া এজন পুৰুষে এগৰাকী নাৰীক তেওঁৰ সান্নিধ্যত নিৰাপদ অনুভৱ কৰায়, তেতিয়া নাৰীয়ে এনে পুৰুষক বিশ্বাস কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। যিজন ব্যক্তিয়ে নিজৰ প্ৰেমিকা, পত্নীক নিৰাপদ অনুভৱ কৰায়। তেওঁলোকক এটা ভাল পৰিবেশ দিয়ক। তাত প্ৰেম কেতিয়াও কমি নাযায়।

অহংকাৰৰ পৰা দূৰত্ব ৰাখক

যদি আপুনি কেৱল নিজৰ ভিতৰতে থাকে। সদায় ইগো ৰাখক, তেতিয়া আপুনি কেতিয়াও নাৰীৰ লগত হ’ব নোৱাৰিব। প্ৰতিটো সম্পৰ্ক ইগোতকৈও বেছি। ভুলৰ ওপৰত গ্ৰহণ কৰা পুৰুষৰ এই অভ্যাস, মহিলাসকলে বহুত ভাল পায়। দীৰ্ঘম্যাদী সম্পৰ্কত মধুৰতা সৃষ্টি কৰিবলৈ হ’লে নিজকে অহংকাৰৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখিব লাগিব।

Post a Comment

Previous Post Next Post

People Like