বিয়া বা ভোজ খাবলৈ গলে লগত নিব নাপাহৰিব আধাৰ কাৰ্ড , আহিল নতুন নিয়ম

  বিয়াৰ সময়ত আধাৰ কাৰ্ডঃ বিয়াঘৰত ভোজ খাই থকাৰ সময়ত অতিথিসকলে দেখুৱাব লগা হৈছে আধাৰ কাৰ্ড, ভাইৰেল ভিডিঅ’

Aadhaar card during dinner: Aadhaar card is installed in guest rooms during dinner, viral video


খোৱাৰ সময়ত অতিথিসকলে আধাৰ কাৰ্ড দেখুৱাব লাগিব। আৰু আধাৰ কাৰ্ডৰ অভাৱত বহুতে কইনাক ঘূৰাই দিলে। উত্তৰ প্ৰদেশৰ আমৰোহা জিলাৰ হাছানপুৰ চহৰৰ এটা বিবাহ গৃহত এনে ঘটনা প্ৰত্যক্ষ কৰে। আধাৰ কাৰ্ড দেখুওৱা ভিডিঅ’টো ভাইৰেল হৈছে ছ’চিয়েল মিডিয়াত।

সাধাৰণতে যিকোনো চৰকাৰী চাকৰিৰ লগত আধাৰ কাৰ্ড সংলগ্ন কৰা হয়। কিন্তু, এটা বিয়াঘৰত কি হৈছিল সেয়া দেখি সকলো স্তম্ভিত হৈ পৰে। খোৱাৰ সময়ত অতিথিসকলে আধাৰ কাৰ্ড দেখুৱাব লাগিব। আৰু আধাৰ কাৰ্ডৰ অভাৱত বহুতে কইনাক ঘূৰাই দিলে। উত্তৰ প্ৰদেশৰ আমৰোহা জিলাৰ হাছানপুৰ চহৰৰ এটা বিবাহ গৃহত এনে ঘটনা প্ৰত্যক্ষ কৰে। আধাৰ কাৰ্ড দেখুওৱা ভিডিঅ’টো ভাইৰেল হৈছে ছ’চিয়েল মিডিয়াত।

কইনাৰ এনে নিদান কিয়?

২১ ছেপ্টেম্বৰত সংঘটিত হৈছিল এই ঘটনা। জানিব পৰা মতে বিয়ালৈ অহা দৰা সংখ্যাতকৈ বেছি অতিথি আহিছিল কইনাৰ ঘৰলৈ। অতিথিৰ ভিৰ ইমানেই বেছি আছিল যে কেইছেকেণ্ডমানৰ ভিতৰতে টেবুলৰ পৰা খাদ্য শেষ হৈ গ’ল। চিন্তিত হৈ পৰিছিল বিবাহ আয়োজকসকল। অতিথিসকলক প্ৰথমে সতেজ খাদ্য পৰিবেশন কৰা হৈছিল। তাৰ পিছত তেওঁলোকৰ সংখ্যা বাঢ়ি গৈ থাকিল। যেতিয়া ভোজৰ সময় হ’ল তেতিয়া অতিথিৰ এক বৃহৎ ভিৰ হ’ল। যিটো কইনাৰ আশাৰ বাহিৰত আছিল।

তাৰ পিছত কইনাৰ মাক-দেউতাকে দৰাৰ মাক-দেউতাকৰ লগত কথা পাতে। তেওঁলোকে পৰামৰ্শ দিয়ে যে আধাৰ কাৰ্ড থকাসকলেহে ভোজস্থলীত প্ৰৱেশ কৰিব পাৰিব। দৰাৰ মাক-দেউতাকে মান্তি হ’লে কইনাই স্বস্তিৰ উশাহ লয়। দৰাৰ হৈ মহম্মদ শ্বাহিল নামৰ এজন ব্যক্তিয়ে কয়, "একে ঠাইতে দুটাকৈ বিয়াৰ অনুষ্ঠান আছিল।" ফলত বহুতে ভুলতে তালৈ গৈছিল, সেয়ে জনসমাগম বাঢ়িছিল।

Post a Comment

Previous Post Next Post

People Like