পৃথিৱীৰ পাঁচটা আটাইতকৈ আচৰিত শাস্তি : যি কেইটা শাস্তিয়ে আপোনাক আচৰিত কৰিব ।

পৃথিৱীৰ পাঁচটা আটাইতকৈ আচৰিত শাস্তি । যি কেইটা শাস্তিয়ে আপোনাক আচৰিত কৰিব ।

worlds most weird punishments that will surprise you,

আপোনি জানে যে যিকোনো অপৰাধীক তেওঁৰ অপৰাধৰ বাবে শাস্তি দিয়া হয়, সেয়া সৰু হওঁক বা ডাঙৰ হওঁক। কিন্তু কল্পনা কৰক যদি অপৰাধীজনে তেওঁৰ অপৰাধৰ বাবে অদ্ভুত শাস্তি লাভ কৰে তেন্তে সেয়া হৈ পৰে আলোচনাৰ বিষয় । আজি, আমি আপোনাক কিছুমান অদ্ভূত শাস্তিৰ বিষয়ে ক'বলৈ গৈ আছোঁ যিবোৰৰ বিষয়ে জানি আপুনি জানি আচৰিত হ'ব।

আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ মিছৌৰীৰ ডেভিদ বেৰী নামৰ এজন ব্যক্তিয়ে শ শ হৰিণ চিকাৰ কৰিছিল। ২০১৮ চনত সেই অপৰাধটোৰ বাবে দোষী সাব্যস্ত হৈ আদালতে তেওঁক এবছৰ কাৰাগাৰত ৰখাৰ লগতে প্ৰতিমাহে কমেও ডিজনীৰ বোম্বাই কাৰ্টুন চাবৰ বাবে নিৰ্দেশ দিছিল ।

২০০৩ চনত আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ চিকাগোত বাস কৰা দুজন ল'ৰাই খ্ৰীষ্টমাছৰ সন্ধিয়া গীৰ্জাৰ পৰা যীচু খ্ৰীষ্টৰ এটা মূৰ্তি চুৰি কৰি ক্ষতিগ্ৰস্ত কৰিছিল। অপৰাধটোৰ বাবে দোষী সাব্যস্ত হোৱাৰ পিছত তেওঁলোক দুয়োকে ৪৫ দিনৰ কাৰাদণ্ড দিয়া হৈছিল। লগতে তেওঁক তেওঁৰ চহৰত এটা গাধৰ সৈতে যাত্ৰা কৰিবলৈও আদেশ দিয়া হৈছিল। 

আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ওকলাহোমাত বাস কৰা 17 বছৰীয়া টাইলাৰ অলৰেডৰ দ্বাৰা সুৰাপান কৰি গাড়ী চলাই যোৱাৰ ফলত হোৱা দুৰ্ঘটনাত তেওঁৰ বন্ধুসকলৰ এজন বন্ধুৰ মৃত্যু হয়। এই ঘটনাটো ২০১১ চনত সংঘটিত হৈছিল। যিহেতু টাইলাৰ সেই সময়ত উচ্চ বিদ্যালয়ত পঢ়ি আছিল, আদালতে তেওঁক উচ্চ বিদ্যালয় আৰু স্নাতক সমাপ্ত কৰাৰ উপৰিও এবছৰৰ বাবে ড্ৰাগ, সুৰা আৰু নিকোটিন পৰীক্ষাকে ধৰি 10 বছৰৰ গীৰ্জালৈ অহা যোৱা কৰাৰ শাস্তি প্ৰদান কৰিছিল। 

স্পেইনৰ আন্দালুচিয়াত বাস কৰা এজন ২৫ বছৰীয়া যুৱকৰ পিতৃ-মাতৃয়ে তেওঁক পকেট মানি দিয়া বন্ধ কৰে আৰু তাৰ পিছত তেওঁ গোচৰটো আদালতলৈ আনিছিল। অৱশ্যে, ইয়াৰ বিপৰীতে আদালতে তেওঁক শাস্তি প্ৰদান কৰে যে অহা ৩০ দিনৰ ভিতৰত তেওঁ মাক-দেউতাকক এৰি নিজৰ ভৰিৰ ওপৰত থিয় হৈ দেখুৱাব লাগিব ।

 ২০০৮ চনত এণ্ড্ৰিউ ভেক্টৰক তেওঁৰ গাড়ীত উচ্চ স্বৰত সংগীত শুনাৰ বাবে ১২০ পাউণ্ড বা প্ৰায় ১১,০০০ টকাৰ জৰিমনা বিহা হৈছিল। তেওঁ তেওঁৰ প্ৰিয় সংগীত 'ৰেপ' শুনি আছিল। অৱশ্যে, বিচাৰকজনে পিছত কৈছিল যে তেওঁ জৰিমনা পৰিমাণ 30 পাউণ্ডলৈ হ্ৰাস কৰিব, যদিহে ভেক্টৰে 20 ঘণ্টাৰ বাবে বিথোভেন, বাক আৰু শ্বপেনৰ শাস্ত্ৰীয় সংগীত শুনে । 

এনে ধৰণৰ বহু আচৰিত কিন্তু সমাজ শুধৰোৱা আইনে সমাজলৈ ভাল বাৰ্তা অনাৰ লগতে বহু পৰিমানে অপৰাধ প্ৰবনতা মন নাইকিয়া কৰিছে ।

Post a Comment

Previous Post Next Post

People Like