আপোনাৰ মবাইলৰ ফোনৰ কেমেৰাৰ সহায়ত গোপন ভিডিঅ’ ৰেকৰ্ড হ’ব পাৰে, কিন্তু কেনেকৈ ? সাৱধান হওক জানক

Booster Dose ৰ নামত প্ৰৱঞ্চনা: এটা OTP য়ে আপোনাৰ পৰা লুটিব বহু তথ্য ।

আপোনাৰ মবাইল হেক হ’ব পাৰে, আপোনাৰ মবাইলৰ ফোনৰ কেমেৰাৰ সহায়ত গোপন ভিডিঅ’ ৰেকৰ্ড হ’ব পাৰে । নাইবা আপোনাৰ বেংক একাউন্টৰ পৰা ধন হৰলুকি হ’ব পাৰে । কিন্তু কেনেকৈ ? চাইবাৰ অপৰাধীৰ এইবাৰ নতুন জাল । এইবাৰ Booster Dose ৰ নামত প্ৰৱঞ্চনা: এটা OTP য়ে আপোনাৰ পৰা লুটিব বহু তথ্য ।


মন কৰিব পাৰি যে Cowinৰ দ্বাৰা কোনো বিৱৰণ বিচৰা নহয়, যদি কোনোবাই বিৱৰণ বিচাৰে বা বুষ্টাৰৰ নামত আপোনাক OTP বিচাৰে, তেন্তে সাৱধান হওক OTP কাৰো সৈতে ভাগ-বতৰা নকৰিব। '

বৰ্ধিত কৰোনা কেছৰ মাজত, চৰকাৰে ফ্ৰণ্ট লাইন শ্ৰমিকসকলৰ বাবে এক বুষ্টাৰ পালি ঘোষণা কৰিছে। ফ্ৰণ্ট লাইন কৰ্মীয়েও বুষ্টাৰ পালি দিয়া আৰম্ভ কৰিছে কিন্তু ইয়াৰ মাজতে চাইবাৰ ঠগবোৰো সক্ৰিয় হৈ পৰিছে। চাইবাৰ ঠগসকলে বুষ্টাৰ পালিক এটা নতুন অস্ত্ৰ কৰি তুলিছে। টুইটাৰৰ পৰা ফেচবুক আৰু হোৱাটছএপলৈকে, এটা বাৰ্তা ভাইৰেল হৈ আছে য'ত দাবী কৰা হৈছে যে চাইবাৰ ঠগবোৰে বুষ্টাৰ পালিৰ নামত মানুহক প্ৰৱঞ্চনা কৰিব পাৰে।

ভাইৰেল বাৰ্তাটোত কি কোৱা হৈছে, 'বুষ্টাৰ পালিৰ বিষয়ে সাধাৰণ মানুহক ফোন কৰি তথ্য সোধা হৈছে, বুষ্টাৰ স্থাপন কৰিবলৈও তথ্য কোৱা হৈছে, আপুনি যদি বুষ্টাৰ স্থাপন কৰিব বিচাৰে তেন্তে আপুনি সহায় কৰিব পাৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ সময় বুক কৰিব বিচাৰে, আপোনাৰ বিৱৰণ মোক কওঁক, আপুনি আপোনাৰ বিৱৰণ দিয়াৰ লগে লগে, আপুনি এটা অ'টিপি প্ৰাপ্ত কৰিব। যদি আপুনি ওটিপি দিয়ে, আপোনাক প্ৰতাৰণা কৰা হ'ব পাৰে, আপোনাৰ মবাইল হেক হ’ব পাৰে, আপোনাৰ মবাইলৰ ফোনৰ কেমেৰাৰ সহায়ত গোপন ভিডিঅ’ ৰেকৰ্ড হ’ব পাৰে । নাইবা আপোনাৰ বেংক একাউন্টৰ পৰা ধন হৰলুকি হ’ব পাৰে । মন কৰিবলগীয়া যে Cowinয়ে কোনো বিৱৰণ বিচৰা নাই, যদি কোনোবাই বিৱৰণ বিচাৰে বা বুষ্টাৰৰ নামত আপোনাক ওটিপি বিচাৰে ।

 ড০ ডি কে গুপ্তাইও টুইটাৰত বাৰ্তাটো শ্বেয়াৰ কৰিছিল আৰু লিখিছিল 


গতিকে সাৱধান থাকক সুৰক্ষিত থাকক । এনে প্ৰৱঞ্চনাৰ পৰা বাচি থাকক ।

Post a Comment

Previous Post Next Post

People Like