পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ব্যয়বহুল পানী, এটা বটলৰ মূল্যত আহিব এখন মাৰ্চিডিজ গাড়ী , কিয় ইমান ব্যয়বহুল এই পানী ?

পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ব্যয়বহুল পানী, এটা বটলৰ মূল্যত আহিব এখন মাৰ্চিডিজ গাড়ী , কিয় ইমান ব্যয়বহুল এই পানী ?

The most expensive water in the world, a Mercedes car at the price of a bottle.


পানী হৈছে জীৱন। পানী অবিহনে আমি জীয়াই থাকিব নোৱাৰো । চিকিৎসকসকলে মানুহক অধিক পানী খাবলৈও পৰামৰ্শ দিয়ে। আপুনি হয়টো আজিলৈকে ১০,২০,৫০,১০০ টকাত পানীৰ বটল কিনিছে । কিন্তু পৃথিৱীত বহুতো পানীৰ ব্ৰেণ্ড আছে যিবোৰ যথেষ্ট ব্যয়বহুল। আপুনি হয়তো বিশ্বাস নকৰিব পাৰে, কিন্তু ই সম্পূৰ্ণসত্য। পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ব্যয়বহুল পানীৰ বটলবোৰৰ মূল্য এনেকুৱা যে ইয়াৰ মূল্যত এখন বিলাসী মাৰ্চিডিজ গাড়ী ক্ৰয় কৰিব পাৰি। 

একুৱা দি ক্ৰিষ্টালো ট্ৰিবুটো এ মোডিগ্লিয়ানি হৈছে পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ব্যয়বহুল বটল বিচ্ছুৰণ পানী। ই পানীফিজি আৰু ফ্ৰান্সৰ এটা প্ৰাকৃতিক স্পেৰিংৰ পৰা আহে। এই বটলটো পেকিং কৰাৰ মূল্য বহুত বেছি। ইয়াৰ পানীও এক বিশেষ সোৱাদৰ। কিন্তু আপুনি পানীৰ মূল্য শুনি আচৰিত হ'ব। 

মাত্ৰ 750 মিলি পানীৰ মূল্য 45 লাখ টকা 

পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ব্যয়বহুল পানীৰ বটল এটাৰ মূল্য প্ৰায় ৪৫ লাখ টকা। এই বটলটোত ১ লিটাৰ পানীও নাথাকে। ইয়াত মাত্ৰ ৭৫০ মিলি পানীহে থাকে। এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, একুৱা ডি ক্ৰিষ্টেলো ট্ৰিবুটো এ মোডিগ্লিয়ানি পানীৰ বটলৰ মূল্য 45 লাখ টকাতকৈও অধিক। এই পানীৰ বটলটো ২৪ কেৰেট সোণেৰে তৈয়াৰ কৰা হৈছে।  

এই পানী ইমান ব্যয়বহুল কিয় জানেনে ?

এই পানীৰ বটলটোৰ মূল্য লাখ টকা কিয় হয় তাৰ বহুতো কাৰণ আছে। পানী ব্যয়বহুল হোৱাৰ কাৰণটোও ইয়াৰ বটলৰ কাৰণে। এই পানীৰ বটলটো ২৪ কেৰেট গোটা সোণেৰে তৈয়াৰ কৰা হয়। পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ব্যয়বহুল পানীৰ বটলটো পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ বিখ্যাত বটল ডিজাইনাৰ ফাৰ্নাণ্ডো আলটামিৰানোৰ দ্বাৰা ডিজাইন কৰা হৈছে। পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ব্যয়বহুল বটল, কনিয়াক ডুডোগান হেৰিটেজ হেনৰী চতুৰ্থ, ফাৰ্নাণ্ডোৰ দ্বাৰা ডিজাইন কৰা হৈছিল। এই পানীৰ সোৱাদও বহুত বেলেগ। তদুপৰি, ই সাধাৰণ পানীতকৈ বহুগুণে অধিক শক্তিশালী। গতিকে আজি জানিলে নহয় পানী কিমান মুল্যবান ।

Post a Comment

Previous Post Next Post

People Like