আপোনাৰ লগত পুৰনি মবাইল আছে নেকি ? বিক্ৰী কৰাৰ আগতে জানক এই কথা

পুৰণি এণ্ড্ৰইড ম'বাইলবোৰ যথেষ্ট ব্যৱহাৰ হয়, সেইবোৰ বিক্ৰী কৰাৰ আগতে জানক, আপুনি সেইবোৰ এনেদৰেও ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে 

uses of old mobile


আজিৰ আধুনিক যুগত, নতুন নতুন বজাৰে মানুহৰ জীৱনশৈলী সলনি কৰিছে। এই দ্ৰুত জীৱনত, আমাৰ বাবে আপ টু ডেট থকাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। আপোনাৰ হাতত মোবাইল ফোন নাথাকিলে আপ টু ডেট হৈ থকাটো কল্পনা কৰিব নোৱাৰি।  প্ৰতিদিনে বজাৰত বহুতো নতুন ফোন মুকলি কৰা হৈছে, যিবোৰ তেওঁলোকৰ আগৰ সংস্কৰণতকৈ যথেষ্ট ভাল আৰু উন্নত। বহু সংখ্যক লোকে তেওঁলোকৰ পুৰণি ফোন দুবছৰ ধৰি চলোৱাৰ পিছত নতুন ফোন ক্ৰয় কৰে। প্ৰায়ে দেখা যায় যে মানুহে হয় তেওঁলোকৰ পুৰণি ফোন বিক্ৰী কৰে বা নতুন ফোন লোৱাৰ সময়ত তেওঁলোকক ঘৰত থাকিবলৈ এৰি দিয়ে। অৱশ্যে, পুৰণি ফোনবোৰৰ বহুতো লাভালাভ আছে যাৰ বিষয়ে আপুনি খুব কমেই জানে। পুৰণি ফোনবোৰ ঘৰত আৰু আপোনাৰ ব্যক্তিগত কামত ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। কেনেকৈ জানো আহক ।

কম্পিউটাৰ ৰিম'ট Computer Remote

আপুনি জানেনে যে আপুনি আপোনাৰ ফোনৰ সহায়ত আপোনাৰ ব্যক্তিগত কম্পিউটাৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰে? ইয়াৰ বাবে, আপুনি আপোনাৰ কম্পিউটাৰত এক বিশেষ ধৰণৰ ৰিম'ট এপ্প ইনষ্টল কৰিব লাগিব। আপুনি তেতিয়া আপোনাৰ ফোনৰ সহায়ত আপোনাৰ কম্পিউটাৰত প্ৰৱেশ কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ পুৰণি এণ্ড্ৰইড ম'বাইলৰ সহায়ত ৱায়াৰলেচ কীবৰ্ড, মাউচ, পিচি বা স্ক্ৰীণ মিৰ'ৰিং আদি কাৰ্যও কৰিব পাৰে। 

ইউনিভাৰ্চেল ৰিম'ট Universal Remote

যদি আপোনাৰ পুৰণি ফোনত ইনফ্ৰাৰেড ব্লাষ্টাৰ সুবিধা আছে, আপুনি ইয়াৰ সহায়ত ঘৰৰ টিভি, এয়াৰ কণ্ডিচনাৰ, সংগীত প্ৰণালী আদি নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰে। ই আপোনাক যথেষ্ট উপকৃত কৰিব। 

Car Discam হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা
আপুনি আপোনাৰ পুৰণি এণ্ড্ৰইড ম'বাইলটো কাৰ ডিচকেম হিচাপেও ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ পুৰণি ফোনটো গাড়ীত মাউণ্ট কৰিব লাগিব। আপুনি মাউণ্ট কৰাৰ আগতে, নিশ্চিত কৰিব যাতে পুৰণি ফোনৰ কেমেৰাৰ মানদণ্ড দুৰ্বল নহয়।

পাকঘৰৰ দূৰদৰ্শন হিচাপে ব্যৱহৃাৰ কৰিব পাৰে
আপুনি আপোনাৰ পুৰণি ফোনটো পাকঘৰৰ দূৰদৰ্শন হিচাপেও ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। আপুনি ৰন্ধাৰ সময়ত আপোনাৰ পুৰণি ফোনত বহুতো দূৰদৰ্শন অনুষ্ঠান অনলাইন চাব পাৰে। আপুনি বহুতো ৰেচিপি কেনেদৰে বনাব লাগে শিকিব পাৰে।

আজিকালি বহুতেই পুৰনা মবাইল বেছি দিয়ে কিছু লোকে চুক্তিবদ্ধ কৰি লয় । কিন্তু যিসকলে কোনো নথি নোলোৱাকৈ বিক্ৰি কৰে তেওলোকে পিছলৈ বিপদত পৰিব পাৰে । যিজনক আপুনি বিক্ৰি কৰে তেও যদি আপোনাৰ নামত থকা মবাইলৰ পৰা কোনো আইন বিৰোধী কাম কৰে আপুনি আইনৰ মেৰপাকতো ফচিব পাৰে ।

Post a Comment

Previous Post Next Post

People Like