ছাগলীয়ে জন্ম দিলে এটা মানৱ সদৃশ জীৱ

অসমত ছাগলীয়ে জন্ম দিলে Humanoid সন্তান ঃ ছাগলীয়ে জন্ম দিলে এটা মানৱ সদৃশ জীৱ

Goat Gives Birth to Humanoid Offspring in Assam

ঘটনাৰ এক অদ্ভুত পৰিৱৰ্তনত, অসমৰ কাছাৰ জিলাৰ এটা ছাগলীয়ে মানুহৰ দৰে এটা কেঁচুৱাজন্ম দিয়ে, যাৰ ফলত সকলোআচৰিত হৈ পৰে। ছাগলীটোৰ মৃত সন্তান আছিল, কিন্তু বহুতো লোক মানুহৰ সন্তানৰ দৰে ইয়াৰ চেহেৰাদেখি আচৰিত হৈছিল। ঘটনাটো গংগাপুৰ গাঁৱত সংঘটিত হৈছিল, যি টো অসমৰ ঢোলাই বিধান সভা সমষ্টিৰ অংশ।

কেঁচুৱা ছাগলীটো দেখাত হিউমেনইড আছিল। ইয়াৰ মানুহৰ দৰে চকু, নাক আৰু মুখ আছে। ইয়াৰ কাণবোৰ ছাগলীৰ কাণৰ দৰে ই আছিল। যেতিয়া ইয়াৰ জন্ম হৈছিল তেতিয়া ইয়াৰ কেৱল দুটা হাত-ভৰি আছিল আৰু নেজ নাই। ছাগলীটোৱে তেতিয়া আন এটা কেঁচুৱাও জন্ম দিছিল, যিটো স্বাভাৱিক আৰু স্বাস্থ্যৱান আছিল।
বাতৰি অনুসৰি, শংকৰ দাসৰ ছাগলী, স্থানীয় লোকসকলে বিকৃত ছাগলী যুৱকজনক চাবলৈ দাসৰ ঘৰলৈ আহিছিল, আৰু তেওঁলোকৰ কেইজনমানে তেওঁৰ এখন ফটো তুলি ছচিয়েল মিডিয়াত আপলোড কৰিছিল। দুৰ্ভাগ্যবশতঃ, কেঁচুৱাটো জন্মৰ অলপ পিছতে মৃত্যু বৰণ কৰে আৰু পৰৱৰ্তী সময়ত সমাধিস্থ কৰা হয়। ভাৰতৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা, য'ত পশুধনৰ জন্তু, বিশেষকৈ গৰু, ম'হ আৰু ছাগলী, মানুহৰ দৰে মুখ আৰু চেহেৰাৰ বিকৃত শিশু উৎপন্ন কৰিছিল। এনে পৰিস্থিতিত থকা লোকসকল অন্ধবিশ্বাসী, তেওঁলোকে বিশ্বাস কৰে যে এনে সন্তান প্ৰসৱৰ কাৰণ হৈছে এক প্ৰকাৰৰ ঈশ্বৰীয় হস্তক্ষেপ। তেওঁলোকে এই শিশুসকলৰ বাবে পূজা আৰু ৰীতি-নীতি পালন কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। মানুহে বিশ্বাস কৰে যে মানুহৰ-জন্তুৰ সংগমৰ ফলত কিছুমান ক্ষেত্ৰত এনে ধৰণৰ মানৱীয় গৰুসন্তান হ'ব পাৰে।

Goat Gives Birth to Humanoid Offspring in Assam



মাতৃৰ গৰ্ভত বিকশিত হোৱা ভ্ৰূণে এই জৈৱিক অৱস্থাত মুখকে ধৰি শৰীৰৰ বিভিন্ন অঞ্চল আৰু অঙ্গত তৰল সংগ্ৰহ কৰে। ফলস্বৰূপে, ভ্ৰূণৰ মুখ আৰু হাত-ভৰি গিলি পেলোৱা হয়, যাৰ ফলত তেওঁ মানুহৰ নৱজাতকৰ দৰে চেহেৰা পায়। এজন ইণ্ডোনেচিয়ান মাছমৰীয়াই দাবী কৰিছিল যে এই বছৰৰ আৰম্ভণিতে 'মানুহৰ মুখ' যেন লাগিছিল। আব্দুল্লাহ নুৰেনে ২১ ফেব্ৰুৱাৰীত অদ্ভুত প্ৰাণীটো আৱিষ্কাৰ কৰিছিল।
মাছমৰীয়াজনে এটা গৰ্ভৱতী হাঙৰ ধৰিছিল আৰু তাইক খুলি দিয়াৰ সময়ত ভিতৰৰ তিনিটা পোৱালী আৱিষ্কাৰ কৰিছিল। মাছমৰীয়াজনে কোৱাৰ দৰে দুজন মাতৃ যেন লাগিছিল, আনহাতে এজন মানুহ যেন লাগিছিল, ফটোবোৰ ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ পৰিছিল।

Post a Comment

Previous Post Next Post

People Like