৫ বছৰ সম্পৰ্কৰ পিছত বিবাহপাশত আৱদ্ধ হৈছে এহাল সমকামী (GAY) দম্পতী

৫ বছৰ সম্পৰ্কৰ পিছত বিবাহপাশত আৱদ্ধ হৈছে এহাল সমকামী (GAY) দম্পতী

Gay couple enters into wedlock in Hyderabad, see pics

Gay couple enters into wedlock in Hyderabad

তেলেগু ৰাজ্যত প্ৰথমবাৰৰ বাবে, এজন সমকামী দম্পতীয়ে বিবাহপাশত আৱদ্ধ হৈছে। ১৮ ডিচেম্বৰত হায়দৰাবাদৰ উপকণ্ঠত এটা ৰিজৰ্টত আয়োজিত এক ব্যক্তিগত অনুষ্ঠানত অভয় ডাংগে (৩৪) আৰু সুপ্ৰিয় চক্ৰৱৰ্তীয়ে (৩১) আঙুঠি আৰু শপত বিনিময় কৰিছিল। পৰিয়ালৰ 60 জন সদস্য আৰু দম্পতীহালৰ ঘনিষ্ঠ বন্ধুবৰ্গৰ দ্বাৰা অংশগ্ৰহণ কৰা এই বিয়াখনত হায়দৰাবাদৰ এগৰাকী ট্ৰেন্স মহিলা চফিয়া ডেভিদে পৰিচালনা কৰিছিল।

যিহেতু ভাৰতত সমকামী বিবাহক আইনীভাৱে স্বীকৃতি দিয়া হোৱা নাই, সুপ্ৰিয় আৰু অভয়ই তেওঁলোকৰ পাচ বছৰীয়া সম্পৰ্কক আনুষ্ঠানিক কৰি তুলিবলৈ এক 'প্ৰতিশ্ৰুতিপূৰ্ণ অনুষ্ঠান' অনুষ্ঠিত কৰিছিল।

অভয়, এজন পাঞ্জাৱী, এজন আইটি পেছাদাৰী যি ই-কমাৰ্চ ফাৰ্মএটাত কাম কৰে আনহাতে সুপ্ৰিয়, এজন বাঙালী, এজন আতিথ্য পেছাদাৰী।


অনুষ্ঠানটো বাংলা আৰু পাঞ্জাৱী পৰম্পৰাৰ সৈতে অনুষ্ঠিত হৈছিল। হায়দৰাবাদৰ এলজিবিটি সম্প্ৰদায়ৰ সদস্যসকলেও অংশগ্ৰহণ কৰা বিবাহ উদযাপনৰ অংশ হিচাপে 'হালধি', 'মেহেন্দি' আৰু 'সংগীত' অনুষ্ঠিত হৈছিল।

ডেটিং এপৰ জৰিয়তে লগ পোৱা দুয়োজনে অক্টোবৰত তেওঁলোকৰ বিবাহৰ কথা ঘোষণা কৰিছিল। টলিউডৰ অভিনেতা সামান্থা ৰুথ প্ৰভুৱে সমকামী বিবাহক সমৰ্থন কৰিছিল আৰু টুইটাৰযোগে দম্পতীহালক অভিনন্দন জনাইছিল।

সুপ্ৰিয়ৰ মতে, তেওঁলোকৰ পিতৃ-মাতৃয়ে প্ৰথমতে সমৰ্থন কৰা নাছিল কিন্তু পিছত তেওঁলোকৰ সম্পৰ্ক স্বীকাৰ কৰিছিল।

সুপ্ৰিয় আৰু অভয়ই অনুভৱ কৰে যে তেওঁলোকৰ বিবাহে বহুতো আলমাৰী দম্পতীক ওলাই আহিএলজিবিটিকিউ সম্পৰ্ক স্বাভাৱিক কৰাৰ আশা প্ৰদান কৰিব। তেওঁলোকে লগতে আশা কৰে যে ভাৰতত যিধৰণে সম লিংগৰ সম্পৰ্কক অপৰাধীকৰণ কৰা হৈছিল, তেনেদৰে কুইৰ এনে দম্পতীৰ বিবাহো বৈধ কৰা হ'ব। কুইৰ দম্পতীসকলক আইনীভাৱে বিয়া ৰখাৰ অনুমতি দিয়াৰ পিছত তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ বিবাহ পঞ্জীয়ন কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে

Post a Comment

Previous Post Next Post

People Like