মাতাল চালকসকলৰ বাবে অসম আৰক্ষীৰ বিশেষ নিমন্ত্ৰণ, "ডিজে লকআপ"ৰ দ্বাৰা বিশেষ প্ৰদৰ্শন ঘোষণা

Assam Police Special Invitation For Drunk Drivers, Announces Special Performance by "DJ Lockup"

মাতাল চালকসকলৰ বাবে অসম আৰক্ষীৰ বিশেষ নিমন্ত্ৰণ, "ডিজে লকআপ"ৰ দ্বাৰা বিশেষ প্ৰদৰ্শন ঘোষণা

Assam Police Special Invitation For Drunk Drivers, Announces Special Performance by "DJ Lockup"

এই আগন্তুক নৱবৰ্ষৰ প্ৰাকমুহূৰ্তত লকআপত সুৰাপান কৰা চালকসকলৰ বাবে নিমন্ত্ৰণ পোষ্টাৰৰ সৈতে অসমৰ আৰক্ষীৰ শেহতীয়া টুইটত প্ৰভাৱিত হৈছিল। অসম আৰক্ষীৰ ছ'চিয়েল মিডিয়া ইয়াৰ কৌতুকপূৰ্ণ কিন্তু তথ্যপূৰ্ণ পোষ্টৰ বাবে জনাজাত, বহুতৰ হৃদয়ত ৰাজত্ব কৰা কেইবাবাৰো ইয়াৰ হাস্যৰসাত্মক পোষ্টৰ পিছত এতিয়া যথেষ্ট মনোযোগ আকৰ্ষণ কৰিছে। নৱবৰ্ষ উদযাপনৰ পূৰ্বে অসম আৰক্ষীয়ে পোষ্ট কৰা আমন্ত্ৰণত, ই লোকসকলক এই নৱবৰ্ষৰ প্ৰাকমুহূৰ্তত তেওঁলোকৰ অতিথি নহ'বলৈ চেষ্টা কৰিবলৈ সতৰ্ক কৰি দিছে। ই লিখিছিল 'সুৰাপান কৰা চালক, খৰখেদা চালক আৰু অন্যান্য যোগ্য উলংঘনকাৰীৰ বাবে বিনামূলীয়া প্ৰৱেশ'।

পোষ্টাৰখনত ব্যঙ্গাত্মক ধৰণে লিখা হৈছে 'ডিজে লকআপৰ দ্বাৰা বিশেষ প্ৰদৰ্শন' আৰু 'মেনুত কেপকেকৰ লগতে কাষ্টাৰ্ড-ৱাই, আপোনাৰ নিকটতম আৰক্ষী থানাৰ অন্যান্য মৰুভূমিৰ সামগ্ৰী। পোষ্টাৰখনে যিকোনো উলংঘনৰ প্ৰতিবেদন দিবলৈ এটা হোৱাটছএপ নম্বৰও শ্বেয়াৰ কৰিছিল।


এই নৱবৰ্ষত যান-বাহনৰ নিয়ম উলংঘা কৰাৰ ক্ষেত্ৰত ৰাজ্যখনৰ মানুহে লকআপত ৰাতিটো কটাব লাগিব আৰু তেওঁলোকৰ ওপৰত গধুৰ জৰিমনাও আৰোপ কৰা হ'ব। ৰাজ্যজুৰি অসম আৰক্ষীৰ শেহতীয়া পোষ্টটোত যিধৰণে সঁহাৰি দিছে সেয়া কাৰ্যকৰি হ'ব বুলি আশা কৰা হৈছে। ড্ৰিংক এণ্ড ড্ৰাইভৰ বিষয়ত কঠোৰ সতৰ্কতা বজাই ৰখাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত, অসম আৰক্ষীয়ে নৱবৰ্ষ উদযাপনৰ পূৰ্বে কোনো দুৰ্ঘটনা পৰিহাৰ কৰিবলৈ গুৱাহাটী চহৰত নিয়মীয়াকৈ বাহনসমূহ পৰীক্ষা কৰি আহিছে।
পেনেলৰ দ্বাৰা প্ৰযোজ্য ব্যৱস্থা অনুসৰি অসম আৰক্ষীয়ে অভিযানৰ সময়ত বহুচালক আৰু আৰোহীৰ ড্ৰাইভিং লাইচেঞ্চ নিলম্বিত কৰাৰ লগতে প্ৰতিজনৰ পৰা ১০,০০০ টকাৰ জৰিমনা বিহা হৈছে। অসম পৰিবহণ বিভাগে এই অভিযান আৰু ড্ৰাইভ ৰ বিৰুদ্ধে অভিযান শক্তিশালী কৰা আৰু অত্যাধিক দ্ৰুত গতিত চলাবলৈ কৰা প্ৰচেষ্টাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত উচ্চ প্ৰযুক্তিৰ গতিৰ আন্তঃসংযোগকাৰী বাহনৰ এটা ফ্লীট প্ৰৱৰ্তন কৰিছে যাতে উৎসৱৰ সময়ত পথ দুৰ্ঘটনা প্ৰতিহত কৰিব পৰা যায়।

ট্ৰেফিক ইণ্টাৰচেপ্টাৰ বাহনবোৰ অত্যাধুনিক স্বয়ংক্ৰিয় নম্বৰ প্লেট চিনাক্তকৰণ প্ৰণালীৰ সৈতে প্ৰস্তুত কৰা হয় য'ত অত্যাধিক দ্ৰুতগতিত, বাহনত চিটবেল্ট নিপিন্ধা, আৰু বাইক চলোৱা সময়ত হেলমেট চিনাক্ত কৰাৰ অনন্য ক্ষমতা থাকে। সুৰাপান কৰা অৱস্থাত গাড়ী চলোৱাৰ বিৰুদ্ধে আইন বলবৎ কৰিবলৈ ইয়াত উশাহ বিশ্লেষণকাৰীও (breath analyzers) আছে। ইয়াৰ পূৰ্বে মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই এছপি, ডিচি আৰু অন্যান্য জ্যেষ্ঠ বিষয়াসকলক নতুন বছৰৰ সন্ধিয়া পানীয় আৰু গাড়ী চলোৱাৰ ওপৰত কঠোৰ সতৰ্কতা অৱলম্বন কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছিল। তেওঁ সতৰ্ক কৰি দিছিল যে সুৰাপান কৰি গাড়ী চলাই থকা লোকসকল নিশাৰ বাবে আৰক্ষীৰ অতিথি হ'ব আৰু পিছদিনা ৰাতিপুৱা তেওঁলোকক ঘৰলৈ যাবলৈ অনুমতি দিয়া হ'ব।

Post a Comment

Previous Post Next Post

People Like