শ্ৰেণীকোঠাত নৃত্য কৰাৰ ভিডিঅ' ভাইৰেল তাৰ পিছত হ’ল এই অৱস্থা

শ্ৰেণীকোঠাত নৃত্য কৰাৰ ভিডিঅ' ভাইৰেল হোৱাৰ পিছত উত্তৰ প্ৰদেশৰ ৫ জন বিদ্যালয়ৰ শিক্ষকক নিলম্বিত কৰা হৈছে

Five Uttar Pradesh school teachers were suspended after a video of them dancing in the class went viral

Five Uttar Pradesh school teachers were suspended after a video of them dancing in the class went viral

AGRA :- আগ্ৰা জিলাৰ এখন চৰকাৰী প্ৰাথমিক বিদ্যালয়ৰ পাঁচজন শিক্ষকক শ্ৰেণীকোঠাত চলচ্চিত্ৰৰ গানত নৃত্য কৰা এটা ভিডিঅ' অনলাইনত প্ৰকাশ পোৱাৰ পিছত নিলম্বিত কৰা হৈছে। শ্ৰেণীকোঠাত শিক্ষকসকলে নৃত্য কৰাৰ ভিডিঅ'টো বৃহস্পতিবাৰে অনলাইনত প্ৰকাশ পাইছিল, য'ত শিক্ষাৰ্থী নাছিল। ইয়াৰ পিছত, মৌলিক শিক্ষা বিভাগ, আগ্ৰাই এটা তদন্ত স্থাপন কৰে। "আচ্ছনেৰা খণ্ডৰ সাধনৰ প্ৰাথমিক বিদ্যালয়ৰ পাঁচোজন সহকাৰী শিক্ষক আৰু প্ৰধান শিক্ষকক তেওঁলোকৰ স্পষ্টীকৰণ দাখিল কৰিবলৈ কোৱা হৈছিল। চাৰিজন শিক্ষকে উত্তৰ দিছিল, কিন্তু এজনে নকৰিলে," প্ৰাথমিক শিক্ষা অধিকাৰী ভাৰপ্ৰাপ্ত ব্ৰজৰাজ সিঙে পিটিআইক জনায়। দায়িত্বত থকা প্ৰাথমিক শিক্ষা অধিকাৰী ব্ৰজৰাজ সিঙে কৈছিল যে ভিডিঅ'টো ১৭ মাৰ্চত দৃশ্যগ্ৰহণ কৰা হৈছিল আৰু তেওঁ সেইদিনা উপস্থিত নাছিল কিয়নো তেওঁ এখন শৈক্ষিক কৰ্মশালাত অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ গৈছিল।

তেওঁ কৈছিল যে পাঁচোজন শিক্ষকক তেওঁলোকৰ স্পষ্টীকৰণ বিচৰা পোৱাৰ পিছত নিলম্বিত কৰা হৈছিল। সিঙে কয় যে বিদ্যালয়খনৰ প্ৰধান শিক্ষক দিনেশ চন্দ্ৰ পৰিহাৰৰ মতে, ভিডিঅ'টো ১৭ মাৰ্চত দৃশ্যগ্ৰহণ কৰা হৈছিল আৰু তেওঁ সেইদিনা উপস্থিত নাছিল কিয়নো তেওঁ খণ্ড সম্পদ কেন্দ্ৰত এখন শৈক্ষিক কৰ্মশালাত অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ গৈছিল। "চাৰিজন শিক্ষকে দাখিল কৰা স্পষ্টীকৰণ সন্তোষজনক নাছিল। মৌলিক শিক্ষা বিভাগৰ ভাবমূৰ্তি ক্ষতিগ্ৰস্ত কৰাৰ বাবে তেওঁলোকক নিলম্বিত কৰা হৈছিল। তেওঁলোকৰ আচৰণ অনৈতিক আছিল। তেওঁলোকে শ্ৰেণীকোঠাত বিদ্যালয়ৰ সময়ত এনেদৰে কাম কৰিব নালাগিছিল," সিঙে লগতে কয়। মৌলিক শিক্ষা বিভাগত নিযুক্ত শিক্ষকসকলক শনিবাৰে নিলম্বিত কৰা হৈছিল।

Post a Comment

Previous Post Next Post

People Like