ধন-সম্পত্তি আৰু সমৃদ্ধি পোৱাৰ আশা কৰে যদি কৰক এই ৬ টা কাম 6 Vastu Tips for Money and Finance

 টকা আৰু বিত্তৰ বাবে ৬ টা বাস্তু টিপছ 6 Vastu Tips for Money and Finance



বাস্তু শাস্ত্ৰঃ ধন-সম্পত্তি আৰু সমৃদ্ধিৰ আকৰ্ষণত বাস্তু শাস্ত্ৰই অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। সকলোৰে বাবে Money আমাৰ জীৱনৰ আটাইতকৈ প্ৰয়োজনীয় চলক। সকলোৱে বিচাৰে এক নিখুঁত আৰু সফল জীৱন। মানুহে সদায় বস্তুবোৰ বিচাৰে, যিবোৰে তেওঁলোকৰ বাবে কাম কৰিব পাৰে কিন্তু বেছিভাগ মানুহেই বাস্তু শাস্ত্ৰৰ বিষয়ে অজ্ঞাত, যিয়ে সফলতা আৰু বিত্তীয় দিশত যথেষ্ট প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে।

টকা আমাৰ জীৱনৰ অন্যতম গুৰুত্বপূৰ্ণ কাৰক। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ৫ মৌল - অগ্নি, জল, পৃথিৱী, বায়ু আৰু মহাকাশ মহাজাগতিক শক্তিৰ সমন্বয়। যদি এই উপাদানসমূহৰ কোনো এটাৰ ভাৰসাম্যতা নাথাকে তেন্তে ই ঘৰতে বিপুল পৰিমাণৰ নেতিবাচকতাক আকৰ্ষণ কৰিব পাৰে।

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ ওপৰত সঠিক ক্ৰমত কাম আৰম্ভ কৰিলেই ঘৰৰ পৰা বেয়া শক্তি আঁতৰোৱাত সহায় কৰে যাতে সুখ, সমৃদ্ধি, ধন-সম্পত্তি আৰু ধনৰ অস্তিত্ব থাকিব পাৰে আৰু ইতিবাচক শক্তি, ধন-সম্পত্তি আৰু ধন ঘৰত আহি চিৰদিন তাত থাকিবলৈ দিয়ে কিন্তু আপুনি ইয়াক বজাই ৰখাৰ বাবে অহৰহ প্ৰচেষ্টা চলাব লাগিব আৰু জানিব লাগিব যে আপোনাৰ বাবে কি কাম কৰে। ঘৰত মাত্ৰ কেইটামান সহজ পৰিৱৰ্তন কৰিলেই সঁচাকৈয়ে হ’ব পাৰে।

আজি আহকচোন সেই ৫ টা গুৰুত্বপূৰ্ণ পৰিৱৰ্তনৰ বিষয়ে আলোচনা কৰোঁ যিবোৰ আপুনি আপোনাৰ ঘৰত কৰিব পাৰে আৰু আপোনাৰ ঘৰখন নেতিবাচকতাৰ পৰা মুক্ত কৰি ধন আৰু ধন আকৰ্ষণ কৰিব পাৰে :-

টকা আৰু বিত্তীয় আকৰ্ষণৰ বাবে ৬ টা বাস্তু টিপছ :- 6 Vastu Tips for Money and Finance

১) হিন্দু শাস্ত্ৰ মতে ভগৱান কুবেৰ ধন-সম্পত্তি আৰু সমৃদ্ধিৰ দেৱতা আৰু গৌৰৱ আৰু সোণক প্ৰতিনিধিত্ব কৰে। উত্তৰ-পূব দিশটো লৰ্ড কুবেৰৰ দ্বাৰা পৰিচালিত গতিকে এই কথাটোৰ প্ৰতি সচেতন হ’ব লাগে যে শৌচাগাৰ আৰু জোতাৰ ৰেক আদি ঋণাত্মক শক্তি গঠন কৰা কোনো বাধা থাকিব নালাগে আৰু সেইবোৰ তৎক্ষণাত আঁতৰাই পেলাব লাগে। আপোনাৰ ঘৰৰ উত্তৰ-পূব কোণটো অগোছালিৰ পৰা মুক্ত কৰি ৰাখক আৰু ঠাই বনাওক। সেই অঞ্চলত কুবেৰযন্ত্ৰও ৰাখিব পাৰে।

২) মানুহে সেই কথা মনত ৰাখিব লাগে যে কোনো ডাষ্টবিন বা স্ক্ৰেপ পশ্চিম আৰু দক্ষিণ-পূব দিশত ৰাখিব নালাগে। তেওঁলোকে ইয়াৰ স্থান সলনি কৰা উচিত কাৰণ ই তেওঁলোকৰ বাটত অহা বিত্তীয় আৰু ধনৰ ক্ষেত্ৰত বাধাৰ সৃষ্টি কৰে।

৩) মানুহে ঘৰৰ উত্তৰ-পূব দিশত পানীৰ ফোয়াৰা বা পানীৰ লগত জড়িত অন্যান্য বস্তু ৰাখিব লাগিব। ই ভাল ধনৰ প্ৰবাহ আৰু ইতিবাচকতাৰ বাবে স্থান গঢ়ি তোলাত সহায় কৰিব। তেওঁলোকে এটা একুৰিয়াম ৰাখিব পাৰে যিটো সদায় পানীৰে ভৰি থাকে কাৰণ একুৰিয়াম বা পানীৰ ফোয়াৰা ৰখাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। আপুনি পানী লেতেৰা হোৱাৰ আগতে সলনি কৰি থাকিব লাগে কাৰণ পানীয়ে তৰল ধনক প্ৰতিনিধিত্ব কৰে আৰু স্থবিৰ পানীয়ে ধনৰ প্ৰবাহত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। কিন্তু নিশ্চিত হওক যে সেই অঞ্চলত কোনো ডাঙৰ পানীৰ টেংকাৰ ৰখা নহয় কাৰণ ই স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত বিৰূপ প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে।

৪) বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰৰ যিকোনো ঠাইত পানী লিক হোৱাটো ধনৰ ফালৰ পৰা অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ই আৰ্থিক ক্ষতিৰ প্ৰতীক। মানুহে এই বস্তুবোৰৰ যত্ন ল’ব লাগে আৰু ঘৰত পানী লিক হোৱা নাই আৰু যদি কিবা লিকেজ হয় তেন্তে সোনকালে ঠিক কৰিব লাগে অন্যথা ইয়াৰ ফলত বৃহৎ আৰ্থিক লোকচান হ’ব পাৰে।

৫) বাস্তু শাস্ত্ৰ অনুসৰি উত্তৰ-পশ্চিম আৰু উত্তৰ-পূব কোণত শৌচাগাৰ স্থাপনৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে। যদিহে এই উত্তৰ-পূব, উত্তৰ-পশ্চিম, দক্ষিণ-পূব আৰু দক্ষিণ-পশ্চিম কোণত নিৰ্মাণ কৰা হয় তেন্তে ই বহুত নেতিবাচকতা আনে আৰু ই স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত আৰ্থিক লোকচান আৰু অন্যান্য বিৰূপ প্ৰভাৱৰ লিজ হ’ব পাৰে।

৬) ঘৰত মন্দিৰৰ ঘণ্টা বাজিলে সদায় শুভ বুলি গণ্য কৰা হয় কাৰণ ই এক মহাজাগতিক শব্দ শক্তিৰ সৃষ্টি কৰে যিয়ে নেতিবাচকতাক বাধা দিয়ে। মন্দিৰৰ অঞ্চল আৰু লকাৰ ৰখা ঠাইখনৰ আশে-পাশে ধূপৰ লাঠি জ্বলাই ইতিবাচকতা আনে। ই ধনাত্মক শক্তিৰ প্ৰবাহৰ সৃষ্টি কৰে।

Post a Comment

Previous Post Next Post

People Like