স্মাৰ্টফোন কিনিবলৈ তেজ বিক্ৰী কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছে ১৬ বছৰীয়া কিশোৰীয়ে 16-year-old girl tries to sell her blood to buy a smartphone in West Bengal

16-year-old girl tries to sell her blood to buy a smartphone in West Bengal

 

পশ্চিমবংগত স্মাৰ্টফোন কিনিবলৈ তেজ বিক্ৰী কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছে ১৬ বছৰীয়া কিশোৰীয়ে

দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ ছাত্ৰী ছোৱালীজনী দক্ষিণ দিনাজপুৰৰ তপন থানা এলেকাৰ কৰ্ডাৰ বাসিন্দা আৰু তেওঁ ৯ হাজাৰ টকাৰ এটা স্মাৰ্টফোন অৰ্ডাৰ কৰিছিল।

পশ্চিমবংগৰ এগৰাকী স্কুলীয়া ছাত্ৰীয়ে তেজ বিক্ৰী কৰি এটা স্মাৰ্টফোন কিনিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল।

তাই ৯ হাজাৰ টকাৰ এটা স্মাৰ্টফোন কিনিব বিচাৰিছিল।

ছোৱালীজনীৰ বয়স ১৬ বছৰ।

আমাৰ বেছিভাগেই সপোন দেখিছে যে আমি ষ্টাইলত দেখুৱাব পৰাকৈ এটা চিকচিকিয়া আৰু দামী স্মাৰ্টফোন লাভ কৰিব। কিন্তু নিজৰ লক্ষ্যত উপনীত হোৱাটো নিশ্চিত কৰিবলৈ আপুনি কিমান দূৰলৈ যাব পাৰে? বংগৰ দিনাজপুৰৰ এগৰাকী ১৬ বছৰীয়া ছোৱালীয়ে গেজেটটো পাবলৈ নিজৰ তেজ বিক্ৰী কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল আৰু ই আপোনাক নিশ্চয়কৈ স্তম্ভিত কৰিব পৰা কাহিনী।

দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ ছাত্ৰী ছোৱালীজনী দক্ষিণ দিনাজপুৰৰ তপন থানা এলেকাৰ কৰ্ডাৰ বাসিন্দা। তাই অনলাইনত ৯ হাজাৰ টকাৰ এটা স্মাৰ্টফোন অৰ্ডাৰ কৰিছিল যদিও যথেষ্ট অসুবিধা পাইছিল সেই বৃহৎ ধনৰ ব্যৱস্থা কৰা। গতিকে, তাই সিদ্ধান্ত ল’লে যে বলুৰঘাটৰ জিলা চিকিৎসালয়ত উপস্থিত হৈ টকাৰ বিনিময়ত তেজ বিক্ৰী কৰিব।

তেজ দিয়াৰ বিনিময়ত ছোৱালীজনীয়ে ধন দাবী কৰাৰ পিছতে এই চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাটো লক্ষ্য কৰে চিকিৎসালয়ৰ কৰ্মচাৰীয়ে। ব্লাড বেংকৰ কৰ্মচাৰী কনক দাসে ইণ্ডিয়া টুডেক জনোৱা মতে, তেজ দানৰ বিনিময়ত ছোৱালীজনীয়ে ধন দাবী কৰাত তেওঁলোকৰ সন্দেহ হৈছিল।

চিকিৎসালয়ৰ কৰ্মচাৰীয়ে তৎক্ষণাত শিশুৰ যত্ন লোৱা বিভাগক খবৰ দিয়ে, আৰু চিকিৎসালয়ত উপস্থিত হয়। এক অনুসন্ধানৰ অন্তত তেওঁলোকে প্ৰকৃত কাৰণটো গম পালে।

চাইল্ডকেয়াৰ মেম্বাৰ ৰীতা মাহটোৰ মতে, কাৰণ সোধাত ছোৱালীজনীয়ে কয় যে ফোনটো অতি সোনকালে ডেলিভাৰী হ’ব, গতিকে তেওঁ টকা সংগ্ৰহৰ বাবে তেজ বিক্ৰী কৰাৰ ধাৰণা এটা লৈ আহিছিল।

Post a Comment

Previous Post Next Post

People Like