যৌনাঙ্গ জোখাৰ বাবে মূত্ৰনলীত USB Cable সোমোৱাই দিলে : X-ray কৰাৰ ধৰা পৰিল : তাৰপিছত

যৌনাঙ্গ জোখাৰ বাবে মূত্ৰনলীত USB Cable সোমোৱাই দিলে : X-ray কৰাৰ ধৰা পৰিল : তাৰপিছত 

https://www.timesguwahati.com/2021/09/teen-inserted-usb-cable-through-his-urethra-to-measure-its-length-got-stuck-dgtl.html

কৌতূহলী হোৱাটো ভাল। কিন্তু বিপদৰ সৃষ্টি কৰিব পৰা বস্তুবোৰৰ বিষয়ে কৌতূহলী হোৱা ইমান ভাল নহয়! একেদৰে, এক কৌতূহলী কাণ্ড কৰি এজন কিশোৰে নিজৰেই জীৱন বিপদাপন্ন কৰি তুলিলে ।

ইউৰোলজি কেছ ৰিপ'ৰ্টছ আলোচনীত প্ৰকাশ হোৱা এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এজন 15 বছৰীয়া লৰা তেওঁৰ যৌনাঙ্গ কিমান ডাঙৰ সেই বিষয়ে পৰীক্ষা কৰিব বিচাৰি নিজৰ যৌনাঙ্গত Charger cable ভৰাই দিলে । ইয়াক জোখাৰ সময়ত, তেওঁ এনে এক অদ্ভুত কাম কৰিলে যে তেওঁ Usb cable ডাল ভিতৰলৈ সোমোয়াই ললে । পিছত বিষ অনুভৱ হোৱাত চিকিৎসকৰ কাষ চাপে । চিকিৎসকসকলেও তেওঁৰ সৈতে এক দ্বিধাত পৰিছিল। এই নাভুৎ নাচুৎ ঘটনাটো লণ্ডনত সংঘটিত হৈছিল।

প্ৰতিবেদন অনুসৰি, কিশোৰজনে মূত্ৰনলীৰ মাজেৰে যৌনাঙ্গত USB cable সুমুৱাই দিছিল। কিন্তু ই ভিতৰলৈ সুমাই মুত্ৰ নলিকাত পাক খাই লাগি যায়। তেওঁ ইয়াক টানি নিয়াৰ লগে লগে তেজ ওলাই আহে। তাৰ পিছত তেওঁক লণ্ডনৰ মহাবিদ্যালয় চিকিৎসালয়লৈ লৈ যোৱা হৈছিল। এনে ধৰণৰ ঘটনাৰ দ্বাৰা চিকিৎসকসকলো হতবাক হৈছিল।


চিকিৎসকসকলে প্ৰথমে ইয়াক উলিয়াবলৈ চেষ্টা কৰে। কিন্তু পৰিস্থিতি ইমান সংকটজনক পৰ্যায়ত উপনীত হৈছিল যে সংবেদনশীল ঠাইখন যিকোনো মুহূৰ্তত ক্ষতিগ্ৰস্ত হ'ব পাৰে। সূক্ষ্ম কলাবোৰ ছিঙি যোৱাৰ এক শক্তিশালী সম্ভাৱনা আছিল। চিকিৎসকসকলে মূত্ৰনলীৰ ভিতৰত কেবলৰ অৱস্থান পৰীক্ষা কৰিবলৈ বিশেষ এক্স-ৰে চলাইছিল। তাৰ পিছত তেওঁ জটিল অস্ত্ৰোপচাৰ কৰিছিল আৰু ইয়াক বাহিৰলৈ লৈ গৈছিল। কিশোৰজনক দুসপ্তাহৰ বাবে পৰ্যবেক্ষণত ৰখা হৈছিল। তাৰ পিছত তেওঁক চিকিৎসালয়ৰ পৰা অব্যাহতি দিয়া হৈছিল। চিকিৎসকসকলে তেওঁক এনে কাৰ্য্যৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ পৰামৰ্শ দিছে লগতে সতৰ্ক কৰি দিছিল যে কিশোৰজনক ৰক্ষা কৰিলেও এনে ঘটনা মাৰাত্মক হ'ব পাৰে । 


Post a Comment

Previous Post Next Post

People Like