চুটি কাপোৰ পিন্ধি অহাৰ বাবে মহিলা প্ৰাৰ্থীক প্ৰৱেশ পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ হ'বলৈ অনুমতি নিদিলে তেজপুৰ প্ৰতিষ্ঠানে


চুটি কাপোৰ পিন্ধি অহাৰ বাবে মহিলা প্ৰাৰ্থীক প্ৰৱেশ পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ হ'বলৈ অনুমতি নিদিলে তেজপুৰ প্ৰতিষ্ঠানে

female-candidate-not-allowed-to-appear-in-entrance-test-by-tezpur-institute-for-wearing-shorts

গুৱাহাটীঃ এক আচৰিত ঘটনাত অসমৰ তেজপুৰত এগৰাকী মহিলা প্ৰাৰ্থীক অৰ্ধ-পেণ্ট পিন্ধাৰ বাবে শিক্ষা প্ৰতিষ্ঠানকৰ্তৃপক্ষই প্ৰৱেশ পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ হ'বলৈ দিয়া নাছিল। বৃহস্পতিবাৰে ৰাজ্যিক কৃষি মহাবিদ্যালয়ত নামভৰ্তিৰ বাবে এই বছৰৰ কৃষি প্ৰৱেশ পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত হৈছিল। পৰীক্ষা পৰিচালনা কৰ্তৃপক্ষই তেজপুৰৰ গিৰিজানন্দ চৌধুৰী ফাৰ্মাচিউটিকেল বিজ্ঞানত পৰীক্ষাৰ বাবে এটা কেন্দ্ৰ বাছনি কৰিছিল। পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ন হ'বলৈ এগৰাকী মহিলা প্ৰাৰ্থী কেন্দ্ৰত উপস্থিত হৈছিল। কিন্তু কেন্দ্ৰীয় কৰ্তৃপক্ষই তাইক পৰীক্ষা গৃহত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ অনুমতি নিদিলে কিয়নো তাই এটা আধা-পেণ্ট (চৰ্টছ) পিন্ধিছিল। সিদ্ধান্তটোৱে তাইক বিব্রত কৰিছিল আৰু তাই তাইৰ দেউতাকক ফোন কৰি তাই সন্মুখীন হোৱা প্ৰতিকূল পৰিস্থিতিৰ বিৱৰণ দিছিল। তাৰ পিছত, তাইৰ দেউতাক ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হৈছিল আৰু তেওঁৰ জীয়েকৰ বাবে এটা পেণ্ট কিনিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল। কিন্তু তাৰ আগতে, কেন্দ্ৰীয় কৰ্তৃপক্ষই এটা পৰ্দা আনি প্ৰাৰ্থীজনক দিছিল। তাৰ পিছত, তাই পৰ্দা পিন্ধিছিল আৰু পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ হোৱাৰ বাবে পৰীক্ষা গৃহত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়া হৈছিল।

  আনহাতে, মহিলা প্ৰাৰ্থীগৰাকীয়ে অভিযোগ কৰে যে পৰীক্ষা আৰম্ভ হোৱাৰ মাত্ৰ কেইমিনিটমান আগতে কৰ্তৃপক্ষই তেওঁৰ ওপৰত অপ্ৰয়োজনীয় চাপ সৃষ্টি কৰিছিল। "এয়া এক প্ৰকাৰৰ হাৰাশাস্তি। এডমিট কাৰ্ডত, পোছাক সংহিতাৰ বিষয়ে কোনো উল্লেখ নাছিল", তাই কৈছিল। তাইৰ দেউতাকে এইটোও অভিযোগ কৰিছিল যে কৰ্তৃপক্ষই তেওঁৰ জীয়েকৰ প্ৰতি অন্যায় কৰিছিল। লগতে, যিহেতু অসমত কোভিড-19 পৰিস্থিতি উন্নত হৈ আছে, ৰাজ্য চৰকাৰে এই মাহৰ পৰা দশম আৰু একাদশ শ্ৰেণীৰ বাবে শাৰীৰিক শ্ৰেণী পুনৰ আৰম্ভ কৰিব। সিদ্ধান্তটো ঘোষণা কৰি অসমৰ শিক্ষা মন্ত্ৰী ড০ ৰানোজ পেগুৱে কয় যে যদিও তেওঁলোকে শাৰীৰিক শ্ৰেণীসমূহ পুনৰ আৰম্ভ কৰিছে, অৱশ্যে পৰৱৰ্তী নিৰ্দেশ লৈকে হোষ্টেলসমূহ বন্ধ থাকিব। তেওঁ লগতে জনায় যে ৰাজ্যখনত দ্বাদশ শ্ৰেণী আৰু ডিগ্ৰী পাঠ্যক্ৰমৰ শ্ৰেণী ইতিমধ্যে আৰম্ভ হৈছে।

ইয়াৰ লগতে অসমীয়া সমাজ ব্যৱস্থাই যি কাপোৰ পৰিধান কৰিলে ভাল পায় বা শুভ দেখে তেনে কাপোৰ পিন্ধিবলৈ বহু লোকে মতপোষন কৰিছে । আপুনিও জনাবচোন কেনে পোছাক পৰিধান কৰি বিদ্যালয় বা মন্দিৰলৈ যোৱা উচিত ।

Post a Comment

Previous Post Next Post

People Like