চৰকাৰী চাকৰি নোপোৱালৈ প্ৰতিমাহে পাব ৫০০০ টকা ! এক বৃহৎ প্ৰতিশ্ৰুতি অৰবিন্দ কেজৰিৱালৰ

চৰকাৰী চাকৰি নোপোৱালৈ প্ৰতিমাহে পাব ৫০০০ টকা ! এক বৃহৎ প্ৰতিশ্ৰুতি অৰবিন্দ কেজৰিৱালৰ

arbinda kejriwal new promise

গোৱা নিৰ্বাচনৰ ওপৰত চকু ৰাখি, অৰবিন্দ কেজৰিৱালে স্থানীয় লোকসকলৰ বাবে নিবনুৱা ভাট্টা, চাকৰিৰ কোটা ঘোষণা কৰিছে। অৰবিন্দ কেজৰিৱালে গোৱাৰ স্থানীয় লোকসকলৰ বাবে ব্যক্তিগত খণ্ডৰ চাকৰিত ৩,০০০ টকা আৰু ৮০ শতাংশ কোটা নিবনুৱা ভাট্টা ঘোষণা কৰিছে।

আম আদমী পাৰ্টিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় আহ্বায়ক আৰু দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে গোৱাৰ স্থানীয় লোকসকলৰ বাবে ব্যক্তিগত খণ্ডৰ চাকৰিত ৩,০০০ টকা আৰু ৮০ শতাংশ কোটা নিবনুৱা ভাট্টা ঘোষণা কৰিছে। অহা বছৰৰ আৰম্ভণিতে বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে তেওঁৰ দলৰ প্ৰতি সমৰ্থন আগবঢ়াবলৈ আপ নেতাজন আজি গোৱাত আছে।

arvinda kejriwal

যুৱকসকলে কেজৰিৱালক কৈছিল যে যদি কোনোবাই গোৱাত চৰকাৰী চাকৰি বিচাৰে, তেওঁলোকে যিকোনো মন্ত্ৰী, বিধায়কক জানিব লাগিব। "উৎকোচ/পৰামৰ্শ অবিহনে গোৱাত চৰকাৰী চাকৰি পোৱাটো সম্ভৱ নহয়। আমি এইটো শেষ কৰিম। গোৱাৰ যুৱক-যুৱতীসকলৰ ইয়াত চৰকাৰী চাকৰিৰ ওপৰত অধিকাৰ থাকিব," তেওঁ কয়।  "আমি গোৱাৰ প্ৰতিটো পৰিয়ালত এজন নিয়োজিত যুৱক-যুৱতীক চাকৰি প্ৰদান কৰাৰ ব্যৱস্থা কৰিম। তেওঁলোকে চাকৰি নোপোৱালৈকে নিবনুৱা ভাট্টা হিচাপে প্ৰতি মাহে 3,000 টকা লাভ কৰিব। গোৱাৰ যুৱক-যুৱতীসকলৰ বাবে ৮০% চাকৰি সংৰক্ষিত ৰখা হ'ব- আমি গোৱাৰ যুৱক-যুৱতীসকলৰ বাবেও ৮০% ব্যক্তিগত চাকৰি সংৰক্ষণ ৰখাৰ বাবে আইন আনিম," তেওঁ এনেদৰে সাংবাদিকক কয়।

কেজৰিৱালে কৈছিল যে চিঅ'ভিআইডিৰ ফলত নিবনুৱা হোৱা পৰ্যটনৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীল পৰিয়ালবোৰক তেওঁলোকৰ নিযুক্তি পুনৰুদ্ধাৰ নোহোৱালৈকে প্ৰতি মাহে ৫,০০০ টকা দিয়া হ'ব। কেজৰিৱালে লগতে কয়, "খনি বন্ধ হোৱাৰ ফলত খনি নিৰ্ভৰশীল পৰিয়াল বোৰ ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে, খনি পুনৰ আৰম্ভ নোহোৱালৈকে তেওঁলোকক প্ৰতি মাহে ৫,০০০ টকা ও দিয়া হ'ব।" কেজৰিৱালে লগতে প্ৰতিশ্ৰুতি দিছিল যে আপ চৰকাৰে গোৱাত এখন দক্ষতা বিশ্ববিদ্যালয় নিৰ্মাণ কৰিব য'ত শিশুসকলে দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ পিছত তেওঁলোকৰ পছন্দৰ দক্ষতা শিকিব পাৰিব যাতে তেওঁলোক নিয়োগযোগ্য হ'ব পাৰে। ইয়াৰ পূৰ্বে সোমবাৰে কেজৰিৱালে হৰভালেম গাঁৱৰ শ্ৰী ৰুদ্ৰেশ্বৰ মন্দিৰ পৰিদৰ্শন কৰে, যিটো ঘটনাক্ৰমে মুখ্যমন্ত্ৰী প্ৰমোদ সাৱন্তৰ সংখালিম বিধানসভা সমষ্টিৰ অংশ।

Arvinda Kejriwal 7 Guarantees for Goa's youth

▪️Jobs for Goans, not just for MLA's relatives

▪️1 Job/family for unemployed

▪️3000/month until then

▪️80% pvt jobs reserved for Goans

▪️5000/month for unemployed in tourism due to COVID

▪️5000/month for mining ban affected

▪️Skill University

Post a Comment

Previous Post Next Post

People Like