চাৰ্টত হাত থৈ দিওতেই ২ বছৰ ধৰি শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপনৰ প্ৰস্তাৱ দিলে, ভাইৰেল হৈ পৰিল ভিডিঅ’

 চাৰ্টত হাত থৈ দিওতেই ২ বছৰ ধৰি শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপনৰ প্ৰস্তাৱ দিলে ঃ ভাইৰেল হৈ পৰিল ভিডিঅ’

Anandeshwar Pandey  ইণ্ডিয়ান অলিম্পিক এছ’চিয়েশ্যনৰ কোষাধ্যক্ষ আনন্দেশ্বৰ পাণ্ডেৰ অসুবিধা কম হোৱাৰ নাম লোৱা নাই। ধৰ্ষণৰ অভিযোগত অসুবিধাৰ সন্মুখীন হোৱা পাণ্ডেৰ বিৰুদ্ধেও বাৰ্মিংহাম গেমছৰ সৈতে জড়িত আন এটা গোচৰ পোহৰলৈ আহিছে। ধৰ্ষণৰ গোচৰ ৰুজু হোৱাৰ এদিনো পাৰ হোৱা নাছিল যে বাৰ্মিংহামত অনুষ্ঠিত কমনৱেলথ গেমছত আনন্দেশ্বৰ পাণ্ডেয়েও এগৰাকী মহিলা চালকক যৌন নিৰ্যাতন চলোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছিল।

মহিলা ড্ৰাইভাৰৰ টি-চাৰ্টত হাত সুমুৱাই দিয়া হৈছে

বাৰ্মিংহাম গেমছ ফেমিলি চাৰ্ভিচেছৰ মুৰব্বী অশ্বিন লোখাৰে ৫ আগষ্টত আই অ’ এৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত সভাপতি অনিল খান্নাক এই কথা জনাইছিল। এই চিঠিখনত অনিল লোখৰে কৈছে যে স্বেচ্ছাসেৱী মহিলা চালক গৰাকীৰ টি-চাৰ্টত পাণ্ডেই কেনেকৈ হাত দিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল। এতিয়া এই অভিযোগসমূহ চৰ্চালৈ অহাৰ পিছত আনন্দেশ্বৰ পাণ্ডেৰ পৰিবহণ বিশেষাধিকাৰ (T2) বাতিল কৰা হৈছে।

তেওঁ নিজৰ পত্ৰত কয়, "আনন্দেশ্বৰ পাণ্ডেৰ অনুচিত আচৰণৰ বাবে এই খেলসমূহৰ সৈতে জড়িত স্বেচ্ছাসেৱী চালকজনে অস্বস্তি অনুভৱ কৰিছিল।" বাৰ্মিংহাম ২০২২ য়ে বাকী গেমছৰ বাবে তেওঁলোকৰ ‘ পৰিবহণ বিশেষাধিকাৰ’ বাতিল কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।

অৱশ্যে পাণ্ডেয়ে তেওঁ সম্পূৰ্ণ নিৰ্দোষী বুলি দাবী কৰিছে আৰু তেওঁক জড়িত কৰাৰ প্ৰচেষ্টা চলি আছে।

নিউজ এজেন্সী পিটিআইৰ সৈতে হোৱা কথা-বতৰাত পাণ্ডেয়ে কয় যে, ‘মই যদি কিবা এটা গুৰুতৰ কাম কৰিলোঁহেঁতেন তেন্তে এই গেমবোৰৰ বাবে জাৰি কৰা মোৰ স্বীকৃতি বাতিল হ’লহেঁতেন, কিন্তু সেয়া নহ’ল৷ কেৱল মোৰ পৰিবহণৰ বিশেষাধিকাৰ ঘূৰাই লোৱা হ’ল৷

সীমা শৰ্মাই অভিযোগ কৰিছে

ইয়াৰ পূৰ্বে উত্তৰ প্ৰদেশ অলিম্পিক এছ’চিয়েশ্যনৰ সাধাৰণ সম্পাদক পাণ্ডেৰ বিৰুদ্ধে শেহতীয়াকৈ ধৰ্ষণৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছিল আৰু ৰাজস্থানৰ ভিৱাদী আৰক্ষী থানাত তেওঁৰ বিৰুদ্ধে এফ আই আৰ ৰুজু কৰা হৈছে। পাণ্ডেৰ বিৰুদ্ধে এই অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে সাশাস্ত্ৰ সীমা বাল (এছ এছ বি)ৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ হেণ্ডবল খেলুৱৈ সীমা শৰ্মাই। পাণ্ডে ২০১৩ চনৰ পৰা ২০২০ চনলৈ ভাৰতীয় হেণ্ডবল ফেডাৰেচনৰ সাধাৰণ সম্পাদক হিচাপে কাৰ্যনিৰ্বাহ কৰি আহিছে।

ছ’চিয়েল মিডিয়াত বহু মহিলাৰ সৈতে ছবি ভাইৰেল হোৱাৰ পিছত তদন্তত ধৰা পৰা উত্তৰ প্ৰদেশ অলিম্পিক এছ’চিয়েশ্যনৰ সাধাৰণ সম্পাদক আনন্দেশ্বৰ পাণ্ডেৰ বিৰুদ্ধে এতিয়া ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ত খেলা এগৰাকী মহিলা হেণ্ডবল খেলুৱৈয়ে যৌন নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে, তাৰ পিছত তেওঁ কৰিছে আৰক্ষীত বুকিং কৰা হৈছে।

দুবছৰৰ বাবে সম্পৰ্ক স্থাপনৰ প্ৰস্তাৱ দিয়া হৈছিল

FIRঅনুসৰি খেলুৱৈগৰাকীয়ে অভিযোগ কৰিছে যে আনন্দেশ্বৰ পাণ্ডেয়ে তেওঁক ৰাষ্ট্ৰীয়ৰ পৰা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ খেলুৱৈ হিচাপে গঢ়ি তুলিবলৈ দুবছৰ ধৰি শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপনৰ বাবে চৰ্ত দিছিল আৰু লক্ষ্ণৌৰ কে ডি সিং বাবু ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত বিশেষ প্ৰশিক্ষণ শিবিৰৰ সময়ত ধৰ্ষণৰ চেষ্টাও কৰিছিল। আছিল. এফ আই আৰ অনুসৰি আই অ’ এৰ কোষাধ্যক্ষগৰাকীয়ে দাবী কৰিছিল যে তেওঁ বহু ছোৱালীক আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় খেলুৱৈ কৰি তুলিছে আৰু দুবছৰৰ বাবে তেওঁলোকৰ সৈতে শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপন কৰিবলৈ সন্মত হ’লে তেওঁলোকৰ সৈতেও একে কাম কৰিব।

Post a Comment

Previous Post Next Post

People Like